Aktualności

Gorzów wybuduje elektrownię słoneczną

Kryzys energetyczny skłania samorządy do podjęcia decyzji, aby rozwiązywać problem rosnących kosztów energii elektrycznej.
Władze miasta postanowiły wybudować miejską elektrownię słoneczną, która będzie zaopatrywała miasto w energię elektryczną pochodzącą z paneli słonecznych. Będzie to pierwsza w Polsce tego typu elektrownia, której właścicielem będzie samorząd.
Dodam, że w roku bieżącym Gorzów płacił za energię kwotę 6 mln 700 tys. zł. Natomiast w 2023 roku miasto będzie musiało zapłacić ponad 25 mln.

fot/ internet

Inne z sekcji 

ZŁOTE DUKATY 2023 PRZYZNANE

W grudniu 2023 roku podczas gali w Teatrze Lubuskim po raz 15 rozdano Nagrody Kulturalne oraz Złote Dukaty, przyznawane przez Marszałka Województwa Lubuskiego od 2009 roku. Nagroda Kulturalna Marszałka Województwa Lubuskiego jest przyznawana za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Natomiast Złoty Dukat Lubuski to nagroda honorowa, przyznawana za wspieranie i […]

Ślubowanie wierności Ojczyźnie.

Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg. „Przysięga wojskowa – jest aktem ślubowania wyrażającym cele i zadania postawione żołnierzom przez ich […]