Aktualności

Razem pomóżmy byłemu strażakowi OSP godnie żyć

Krzysztof Barczuk to emerytowany pracownik wojska polskiego oraz druh z Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzemesznie Lubuskim. Był także członkiem orkiestry dętej w Grochowie gmina Sulęcin. Choroba poczyniła spustoszenie w organizmie czego efektem była amputacja dolnej kończyny. Życie z cukrzycą jest trudne,a powrót do godnego życia kosztowny. Rodzina mężczyzny musi zadbać o leki, protezę oraz dostosowanie mieszkania dla osoby na wózku inwalidzkim. Córka Ewa podkreśla, że sami w pomocy ojcu nie dadzą radę, ale wierzy, że ludzie mają wielkie serca i nie pozostawiają ich samych. Na jednym z portali ruszyła zbiórka pieniędzy,a więc otwórzmy serca i portfele.

https://zrzutka.pl/nfweyz 

Inne z sekcji 

Kryzys demograficzny dotyka po obu stronach Odry i Nysy.

W czwartek, 11 czerwca 2026 r., w Guben odbyła się konferencja ws przyszłości transgranicznego regionu: Lubuskiego i Brandenburgii.

WIO KONIKU A JAK SIĘ POSTARASZ …

Czy Chłopiec z Konikiem powróci z emigracji do swej małej ojczyzny – Krosna Odrzańskiego?