Aktualności

Dzień Seniora w Łazie

Chociaż powiat żarski znalazł się dość niespodziewanie w tzw. czerwonej strefie, organizatorzy postanowili, że zaplanowana wcześniej impreza odbędzie się w zmniejszonym gronie i przy zachowaniu wszystkich wymogów sanitarnych.
Organizatorem imprezy w ramach projektu ?I ty będziesz seniorem? było stowarzyszenie ?Łaz ? Zielony Las?.
Przygotowano tylko 25% miejsc w sali świetlicy wiejskiej, a i tak nie wszystkie miejsca były zajęte. Przeważyła chyba obawa przed koronawirusem.
Na scenie zaprezentowały się zespoły śpiewacze: ?Łazowianki? z Łazu i ?Złoty Kłos? z Marszowa. Uczestnicy spotkania obejrzeli także film Piotra Capara przygotowany na konkurs PTTK dla młodzieży ?Poznajemy Ojcowiznę? oraz film o wydarzeniach zielonogórskich, które miały miejsce w 1960 roku.
Przeprowadzono także konkurs na najlepsze ciasto drożdżowe. Na dziesięciu zadeklarowanych uczestników w konkursie wzięło udział siedem osób. Jury konkursu miało nie tyle twardy orzech do zgryzienia, co raczej zapanowanie nad odczuciami swoich kubków smakowych. Po degustacji i wymianie wrażeń smakowych postanowiono przyznać:
I miejsce Ewie Reczuch
II miejsce Małgorzacie Jędrasik
III miejsce Grażynie Mocydlarz
pozostałym uczestnikom: Marii Boguszewskiej, Władysławowi Czarneckiemu, Zofii Reczuch i Elżbiecie Wartęga przyznano równorzędne wyróżnienia.

Inne z sekcji 

Szczęście – dla każdego znacz zupełnie coś innego.

W zielonogórskim Regionalnym Centrum Animacji Kultury z okazji Międzynarodowego Dnia Szczęścia Wojewódzka Rada Kobiet zorganizowała fantastyczne spotkanie o czym świadczyła zapełniona po brzegi sala przez przybyłych lubuszan. Szczęście to m.in. uczucie zadowolenia z pomyślnych okoliczności z czym mieliśmy do czynienia za sprawą niesamowitej Zosi Szozdy-przewodniczącej WRK. Tego dnia wystąpiła pieśniarka Małgorzata Ordecka-Tworkowska. Musicale głosem operowym, […]

ZŁOTE DUKATY 2023 PRZYZNANE

W grudniu 2023 roku podczas gali w Teatrze Lubuskim po raz 15 rozdano Nagrody Kulturalne oraz Złote Dukaty, przyznawane przez Marszałka Województwa Lubuskiego od 2009 roku. Nagroda Kulturalna Marszałka Województwa Lubuskiego jest przyznawana za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Natomiast Złoty Dukat Lubuski to nagroda honorowa, przyznawana za wspieranie i […]