Aktualności

Pół miliona na nowy sprzęt dla szpitala

O urządzenia wartości ponad 500 tysięcy złotych uzupełnił swoją bazę sprzętową Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. w ciągu ostatniego półrocza. Ich zakup był możliwy m.in. dzięki wypracowanym środkom własnym, udziałowi w projektach dofinansowywanych przez Unię Europejską oraz dotacji urzędu marszałkowskiego.
Lekarze, ratownicy medyczni i pielęgniarki Szpitalnego Oddziału Ratunkowego już mogą korzystać z zakupionego (dzięki Programowi Operacyjnemu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 i projektowi ?Dofinansowanie zakupu sprzętu medycznego dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. Sp. z o.o.?) analizatora parametrów krytycznych, aparatu do ogrzewania pacjenta, nowoczesnego USG, defibrylatora, pulsoksymetów, respiratora i mobilnego dwubutlowego ssaka. Ich wartość to ponad 365 tysięcy złotych. Ponad 125 tysięcy złotych kosztowała kupiona za środki własne szpitala jednokomorowa myjnia do mycia dwóch endoskopów dla Pracowni Endoskopowej.
Pacjenci korzystający z rehabilitacji w gorzowskim szpitalu już mają do dyspozycji urządzenie do krioterapii, aparat do krótkofalowej terapii ultradźwiękami i najnowszej generacji diatermię krótkofalową przeznaczoną do terapii ciepłem z wykorzystaniem fal o wysokiej częstotliwości. Zaletą stosowania energii o wysokiej częstotliwości do terapii ciepłem jest jej głębsza penetracja w porównaniu z metodami konwencjonalnymi, takimi jak opaski terapeutyczne, kąpiele lecznicze, leczenie podczerwienią czy mikrofalami. Te zakupy zostały sfinansowane z dotacji, jaką szpital otrzymał od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego – podkreśla Robert Surowiec wiceprezes Zarządu Szpitala.

Inne z sekcji 

WIO KONIKU A JAK SIĘ POSTARASZ …

Czy Chłopiec z Konikiem powróci z emigracji do swej małej ojczyzny- Krosna Odrzańskiego. Takie pytanie zadaje sobie wielu mieszkańców nadodrzańskiego miasta od wielu lat a osobliwe reminiscencje związane z figurą „Chłopiec z źrebakiem” innym razem zwaną „Chłopiec z Konikiem” znowu odżyły. Chciałbym zabrać głos, jako lubuszanin, który od lat tak jak wielu mieszkańców ma jednoznaczne […]

Zakończenie II Wojny Światowej przyniosło ogromne zmiany polityczne i społeczne.

Zakończenie II wojny światowej nastąpiło w 1945 roku i oznaczało kres największego konfliktu zbrojnego w historii ludzkości. Wojna, która rozpoczęła się 1 września 1939 roku agresją Niemiec na Polskę, pochłonęła dziesiątki milionów ofiar i doprowadziła do ogromnych zniszczeń w Europie, Azji i Afryce. W Europie działania wojenne zakończyły się 8 maja 1945 roku, kiedy III […]