Aktualności

Myśliwi z Koła Dzik podsumowali akcję ? Myśliwska Paczka?

Myśliwi z Koła Łowieckiego ?Dzik? podsumowali przedświąteczną akcję pod hasłem ? Myśliwska Paczka?. W ramach tej akcji przekazali koce, pościel, ręczniki oraz chemię użytkową dla Domu Dziecka w Sulęcinie, a przybory szkolne dla Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego także w tym mieście.
Nasze Koło wraz ze Stowarzyszeniem Nowoczesnego Łowiectwa ?Pasjonaci? współpracuje z obiema placówkami od kilku lat. Wspieramy ich przy okazji organizacji przez nich różnych przedsięwzięć oraz sami organizujemy spotkania podczas, których opowiadamy o naszej działalności przez co chcemy jeszcze bardziej zintegrować się ze społeczeństwem lokalnym. W ubiegłym roku na jednym ze spotkań naszego Koła podjęliśmy decyzję, że sprawimy przyjemność zarówno dzieciakom mieszkającym w Domu Dziecka, jak i uczniom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i obdarujemy ich prezentami świątecznymi. Nasze działania już były omówione w połowie roku i kiedy dowiedzieliśmy się, że Zarząd Główny PZŁ organizuje podobną akcję na całą Polskę postanowiliśmy, że nasze prezenty przekażemy w ramach właśnie tej akcji. Do pomocy przy akcji przedświątecznej zachęciliśmy Motomikołajów z Grupy Motocyklowej Kostrzyn nad Odrą i wszystko się super udało, najważniejsze jest to, że sprawiliśmy ogromną radość dzieciom i uczniom – mówi Franciszek Jamniuk Prezes Koła Łowieckiego ?Dzik? w Słońsku.
Dodajmy, że Koło Łowieckie DZIK ze Słońska jako pierwsze w Okręgu gorzowskim posiadało statut Organizacji Pożytku Publicznego OPP i dzięki między innymi temu zajęli się również działalnością charytatywną. Byli inicjatorami wyremontowania domu dla mieszkanki Ownic Urszuli Januszewskiej, która samotnie wychowuje niepełnosprawną córkę Karolinę,
Organizowali koncerty i bale charytatywne na rzecz chorego chłopca Mikołajka Wysoczańskiego, oraz dla chorego na nowotwór mieszkańca Słubic.
Od ponad 10 lat organizują Międzynarodowy Dzień Inwalidy, w którym bierze udział ponad 1000 niepełnosprawnych z różnych zakątków województwa lubuskiego oraz partnerzy z Niemiec.
Zaangażowanie naszego prezesa i myśliwych z koła udowadnia, że obecny myśliwy, a ten z koła Dzik na pewno to myśliwy nie tylko biorący udział w polowaniach, ale również mający otwarte serce dla chorych, potrzebujących i niepełnosprawnych – podkreśla Jacek Cieśliński, łowczy koła łowieckiego Dzik w Słońsku.

Inne z sekcji 

Szczęście – dla każdego znacz zupełnie coś innego.

W zielonogórskim Regionalnym Centrum Animacji Kultury z okazji Międzynarodowego Dnia Szczęścia Wojewódzka Rada Kobiet zorganizowała fantastyczne spotkanie o czym świadczyła zapełniona po brzegi sala przez przybyłych lubuszan. Szczęście to m.in. uczucie zadowolenia z pomyślnych okoliczności z czym mieliśmy do czynienia za sprawą niesamowitej Zosi Szozdy-przewodniczącej WRK. Tego dnia wystąpiła pieśniarka Małgorzata Ordecka-Tworkowska. Musicale głosem operowym, […]

ZŁOTE DUKATY 2023 PRZYZNANE

W grudniu 2023 roku podczas gali w Teatrze Lubuskim po raz 15 rozdano Nagrody Kulturalne oraz Złote Dukaty, przyznawane przez Marszałka Województwa Lubuskiego od 2009 roku. Nagroda Kulturalna Marszałka Województwa Lubuskiego jest przyznawana za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Natomiast Złoty Dukat Lubuski to nagroda honorowa, przyznawana za wspieranie i […]