Folklor

X Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej

Organizatorem festiwalu jest Gminne Stowarzyszenie Zespołów Śpiewaczych „Śpiewajmy Razem”, działające na terenie gminy wiejskiej Żary. Od pierwszej edycji festiwal jest jednym z punktów obchodów Święta Niepodległości i odbywa się w Bieniowie. Jak co roku na scenie sali w świetlicy wiejskiej prezentują się zespoły śpiewacze z terenu gminy oraz zaproszone zespoły z gmin ościennych.
Festiwal poprzedziła msza św. w intencji Ojczyzny, po mszy uczestnicy przeszli pod remizę strażacką, gdzie na maszt wciągnięta została flaga Polski, a następnie udali się pod pomnik poświęcony powojennym osadnikom, pod którym złożono wiązanki biało-czerwonych kwiatów.
Festiwal otworzył wójt, Leszek Mrożek, a jako pierwsi zaprezentowali się na scenie uczniowie Szkoły Podstawowej w Bieniowie.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe statuetki, dyplomy i drobne upominki.

Inne z sekcji 

FolkoLove – program wsparcia zespołów ludowych i grup śpiewaczych

Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze realizowało pilotażowy program wsparcia zespołów ludowych i grup śpiewaczych, który obejmował trzy powiaty: żarski, żagański oraz krośnieński.

Okrągły jubileusz

Zespół śpiewaczy z Siecieborzyc został założony w 2002 roku i pod nazwą „Siecieborzanki” występował na wiejskich uroczystościach.