Dziennikarze

Pożegnanie Ireny Linkiewicz (1945-2019)

Członkowie Lubuskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej z ogromnym żalem żegnają Irenę Linkiewicz ? wybitną reportażystkę radiową. Niezwykła umiejętność Ireny słuchania ludzi sprawiała, że bohaterowie Jej reportaży otwierali serce i duszę. Otwarcie mówili o swoich lękach i nadziejach, o chwilach szczęścia i o dramatach. Tych reportaży nie dało się słuchać bez emocji ? wywoływały śmiech lub wyciskały łzy. Jako dziennikarka Irena bardzo chroniła swoją niezależność. W tej sferze nie zgadzała się na żadne kompromisy. Ani cenzorzy ani politycy nie byli w stanie wpłynąć na Jej postawę. Życie zawodowe Ireny wypełnione sukcesami w regionie, Polsce i Europie jest dowodem, że wybitnym może stać się tylko dziennikarz wolny i niezależny.
Żegnaj Irenko, Cześć Twojej Pamięci.

 

____________________

Uroczystości pogrzebowe śp. Ireny Linkiewicz odbędą się we wtorek 22 stycznia o godzinie 11.20 na starym cmentarzu komunalnym przy ulicy Wrocławskiej w Zielonej Górze

Inne z sekcji 

Rozstrzygnięto I Konkurs na Młodzieżowego Dziennikarza Roku

Rozstrzygnięto I Konkurs na Młodzieżowego Dziennikarza Roku Województwa Lubuskiego.

Spotkanie opłatkowe w lubuskim oddziale SDRP

Okres przed Świętami Bożego Narodzenia to czas pełen radości. Magia Świąt polega także na tym, że więcej czasu spędzamy z bliskimi i znajomymi. To czas dzielenia się opłatkiem, składania sobie życzeń, wzajemnych odwiedzin.