Dziennikarze

In memoriam

Zmarł Zygmunt Traczyk.

Jego pierwszą pracą była służba w Wojsku Polskim. Był animatorem kultury wojskowej, publikował też w wielu pismach wojskowych. Jego artykuły i opracowania zamieszczane były w wydawnictwach Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze, w lokalnych pismach całego województwa lubuskiego, ale także w Legionowie czy Pionkach koło Radomia, skąd pochodził. Pracę w wojsku kończył będąc w stopniu pułkownika.
Po przejściu do cywila Jego pasją stało się dziennikarstwo. Został korespondentem Radia Zachód. Pisał też do Gazety Lubuskiej. Wstąpił do Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej.
Z ogromnym zapałem przeszukiwał archiwa IPN, które stanowiły bazę do jego opracowań. W ten sposób powstała m.in. ?Historia Ziemi Gubińskiej 1939 ? 1949??, czy ?Zespół Estradowy Pancerni ? Garnizonu Gubin ? 5. Dywizji Pancernej?.
Był odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Złotym Krzyżem Zasługi.
Cześć Jego pamięci.

Inne z sekcji 

Rozstrzygnięto I Konkurs na Młodzieżowego Dziennikarza Roku

Rozstrzygnięto I Konkurs na Młodzieżowego Dziennikarza Roku Województwa Lubuskiego.

Spotkanie opłatkowe w lubuskim oddziale SDRP

Okres przed Świętami Bożego Narodzenia to czas pełen radości. Magia Świąt polega także na tym, że więcej czasu spędzamy z bliskimi i znajomymi. To czas dzielenia się opłatkiem, składania sobie życzeń, wzajemnych odwiedzin.